Şuanda Sigorta Yaptırıyor

0 (212) 945 81 99 Pzt-Cmt, 09:00 - 19:30
info@sigorta99.com 7x24 Online Destek Hattı
Akabe Plaza Bağcılar / İstanbul
Hemen Sigorta Yaptır
toggle menu
0 (212) 945 81 99 Pzt-Cmt, 09:00 - 19:00
info@sigorta99.com 7x24 Online Destek Hattı
Akabe Plaza Bağcılar / İstanbul
Hemen Sigorta Yaptır
toggle menu

SİGORTA99 ELEKTRONİK CİHAZ ONARIM VE KORUMA SÖZLEŞMESİ TEMİNAT VE ÖZEL ŞARTLARI


1) Teminat Kapsamı 0-4000 tl satış bedeli arasındaki muhtelif marka ve modeldeki elektronik cihazlar için;
1.1. Sıvı teması sonucu doğan korozyon hasarları,
1.2. Çarpma, Düşme sonucu oluşacak kırılmalar,
1.3. Hırsızlık, Gasp, Kapkaç; Hırsızlıktan maksat; Elektronik cihazın kapalı bir mahalden kırılma ve zorlanma yolu ile çalınmasıdır. Gasp ve Kap-Kaç ise zorlama, tehdit, fiziksel müdahale ve şiddet kullanarak yapılan hırsızlıklardır. (Güvenlik kamera kayıtı ve kolluk kuvvet raporu gereklidir)
1.4. Deprem hariç her türlü doğal afet sonucu oluşan hasarlar,
1.5. Yangın, Yıldırım ve İnfilak sonucu oluşacak hasarlar,
1.6. Kavrulma, Kararma, Duman ve İs sonucu oluşacak hasarlar,
1.7. Kısa devre ve Endüksiyon akımının etkisinden oluşan hasarlar, teminat kapsamına alınmıştır. İşbu onarım sözleşmesi kısmi onarım gerektiren hasarları 1 (bir) defaya mahsus teminat altına alır. Sigorta99 2.el, sıfır ve faturalı elektronik cihazlara teminat verir.
1.8. 2.El elektronik cihazlarda IMEI değişikliği garanti kapsamı dışındadır.
1.9. 2.El elektronik cihazlarda rizikonun karşılanabilmesi için, onarım garantisi altına alınan cihazın tespit ve tamir işlemleri görmemiş olması gerekmektedir.Sözleşmeden faydalanacak cihazın fabrikasyon çıkışlı orjinal donanımlarıyla arızaya veya rizikoya geçmiş olması gerekmektedir.
1.10. 2.El elektronik cihazlarda yurtdışı ürünler sözleşme kapsamı dışındadır.
1.11. Sıfır ve 2.el elektronik cihazlarda rizikonun gerçekleşmesi durumunda parça tedariği ve ürün bulunamama hallerinde, ürünü rizikoyu üstlenen firma müşteriye birebir tamir hizmeti,aynı ürünü veya muadil ürün vermekle mükelleftir. Stok durumuna göre ürünün 2.el veya muadili verilir. Kesinlikle ücret iadesi yapılmamaktadır.
1.12. Müşteri anlaşmanın 3.ayında ve 9.ayında isteğe bağlı olarak birer defa tüm donanıma periyodik bakım yaptırma hizmetinden yararlanabilir.Bakım hizmetinden yararlanma durumunda riziko teminat hakkı akamete uğramaktadır.

2) Teminat Dışı Kalan Haller (İstisnalar)
2.1. Şarj cihazı, pil, hafıza kartı, orijinal veya yan sanayi bilumum aksesuarlar ile ilave donanımlar
2.2. Unutma, kaybetme ya da unutulduğunu, kaybedildiğini zannetme,
2.3. Yankesicilik, Aşırma; Yankesicilikten maksat; kamuya açık alanlarda (toplu taşıma araçları, pazar, alışveriş merkezleri, iş yeri, cafe, restaurant, konser alanları vb. gibi) sigortalının farkına varmadığı hırsızlıklar,
2.4. Elektronik cihazın, çizilmesi, lekelenmesi, iç ve dış yüzeyinde meydana gelebilecek sıyrık, çizik gibi estetik kusurlar,
2.5. Elektronik cihazın, normal kullanımından doğan aşınma, yıpranma, çürüme, paslanma, oksidasyon hasarları
2.6. Elektronik cihazların imalatçı ya da satıcılarının yasa veya sözleşme gereği sorumlu olduğu, Üretim Hataları, (Garanti Kapsamı).
2.7. Elektronik cihazı çalan kişiye kendi eliyle teslim etmek ya da kişiyi tanımak (Emniyeti Suistimal), İşbu sözleşme teminatları, kullanıcının 18 yaş ve üzerinde olması şartıyla geçerlidir. 18 yaşından küçüklerin uğrayacağı veya uğratacağı, tam ziya ve kısmi hasarlar,
2.8. Elektronik cihazın araç içinde bırakılması sonucu oluşabilecek tüm hırsızlıklar,
2.9. Elektronik bilgi işlem sistemlerinde kayıt edilen bilgiler dahil olmak üzere manyetik disk, bant, kart ve düz metin formları ve benzeri harici bilgi ortamının fiziki hasarları sonucu ziya ve hasarlar ile her türlü yazılımlar, programlar ve kişisel bilgiler,
2.10. Ağır ihmal, kasıtlı zarar vermek, Ağır ihmalden maksat; elektronik cihazın lavaboya, denize, ve binaların yüksek katlarından düşmesi gibi müşterinin gerekli koruma ve önlemi almadığı hasarlardır.
2.11. Deprem, Teminat kapsamı dışındadır.
2.12. Periyodik bakım hizmetleri dışında bakım, özel bakım istekleri, sistem kurma, sökme, taşıma ve tüketim malzemesi temini bu anlaşma kapsamına girmez.
2.13. İşletim sistemi dahil yazılım hataları, servis yetkilileri dışında kişilerin müdahalesi sonucu doğacak hatalar ve sistem ayarlarında yapılacak değişiklikler sonucu doğan hatalar bu sözleşme kapsamına girmez.(virüs saldırısı,yazılım güncelleme,data kurtarma vb.)
2.14.Güvence altına alınan elektronik cihazlardaki kronik donma problemleri teminat kapsamına girmez.Müşterinin kullanmış olduğu marka ve modelin yazılım ve donanım desteği sürdüğü sürece,kullanıcı bu sözleşmeden kesintisiz yararlanabilir.

3) Yükümlülükler
3.1. Sigorta99 elektronik cihaz sözleşmesinde, operasyon ve müşteri hizmetlerini Akabe Bilgisayar Bilişim Hizmetleri ve Elektronik yürütmektedir. 3.2. Onarım sözleşmesi başka bir kişiye veya elektronik cihaza devredilemez.
3.3. Tüm elektronik cihazların lojistik ulaşımı kullanıcıya aittir.
3.4. Akabe Bilgisayar Bilişim Hizmetleri ve Elektronik firması müşteri ile arasında doğacak anlaşmazlıklarda teknik onarım ve bakım sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etme hakkına sahiptir. Sözleşme ücretini iade etmekle mükelleftir.
3.5.Riziko gerçekleştiğinde hizmet tamamlama süresi 90 gün ila 120 iş günüdür.
3.6. Hizmet süresi fatura tarihinden itibaren 1 (Bir) yıldır

4) Müşteri Yükümlülükleri
Sözleşme süresi boyunca, herhangi bir zarardan önce veya sonra bu sözleşme ile ilgili olarak sözleşmenin
4.1.Önemli bir gerçeği veya durumu kasıtlı olarak gizlenmiş olması,
4.2.Sahtecilik amaçlı hareket etmiş olması,
4.3.Yalan beyanda bulunmuş olması halinde, bu sözleşmeden doğan tüm hakları ortadan kalkar.
4.4.Elektronik cihaz sözleşmelerinde,sözleşme tarihini takip eden ilk 30 gün içerisinde müşteri güvence altına alınan cihazın çalışır durumdaki video görüntüsünü 360 derecelik açı ile kargo ile ulaşan sözleşmenin imzalanmış hali ile beraber ;IMEI, Seri No, Tarih ve Saat Okunabilecek Şekilde 0544 449 81 99 Whatsapp hattına yada dosya@sigorta99.com adresine mail atınız. Video görüntüsü ulaşmayan elektronik cihazlar teminat dışında kalır. Video görüntüsü ulaştığı tarihten itibaren gerekli inceleme yapılır,müşteriye onay verilen tarihten itibaren güvence başlar.Güvence altına alınan elektronik cihaz sıfır ise fatura evrakı ve orjınal kutusu videoya eklenmek zorundadır.
4.5.Hırsızlık,Gasp veya kapkaç vakalarında kolluk kuvvet raporu ilk 24 saat içerisinde alınmalı, ilgili kamera kaydı ile beraber(Whatsapp hattımıza, mail adresimize veya açık adresimize) 24 saat içerisinde mutlaka ulaştırılmalıdır. 24 saat içinde verileri ulaşmayan rizikolar katiyyen karşılanmaz.

5)Sorumluluğun Sınırı
Sigorta99 projesi ürünün tamamen hasarlanması durumunda;
5.1.Sıfır ürün ise fatura üzerinde ki tüketici alış fiyatı üzerinden %40 muafiyet uygulanması sonrasında hesaplanan tutar kadar Akabe Bilişim hediye çeki verilebilecektir.
5.2.2.El ürün ise Akabe Bilişim’in belirlediği piyasa 2.el satış fiyatından %20 muafiyet uygulanması sonrasında hesaplanan tutar kadar Akabe Bilişim hediye çeki verilebilecektir.

MÜŞTERİ, ZARAR TAZMİNİN AKABE BİLİŞİM HEDİYE ÇEKİ İLE YAPILMASINA VE SİGORTA99 PROJE FİRMASINDAN BAŞKA BİR ALACAĞININ OLMADIĞINA PEŞİNEN MUVAFFAKAT ETMİŞ OLUR.
ÜRÜNÜN MUAFİYET SONRASI BEDELİ KARŞILANDIĞINDA KUSURLU ÜRÜN AKABE BİLİŞİM FİRMASININ MALI OLUR.

LÜTFEN, TEMİNAT KAPSAMINA GİREN HASAR ANINDA GECİKMEKSİZİN 0212 945 81 99 NUMARADAN AKABE BİLİŞİM ÇAĞRI MERKEZİ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

LÜTFEN BU SÖZLEŞME SİZE ULAŞIR ULAŞMAZ; Güvence altına alınan cihazın çalışır durumdaki video görüntüsünü 360 derecelik açı ile kargo ile ulaşan sözleşmenin imzalanmış hali ile beraber ;IMEI, Seri No, Tarih ve Saat Okunabilecek Şekilde 0544 449 81 99 Whatsapp hattına yada dosya@sigorta99.com adresine mail atınız. Video görüntüsü ulaşmayan elektronik cihazlar teminat dışında kalır. Video görüntüsü ulaştığı tarihten itibaren gerekli inceleme yapılır,müşteriye onay verilen tarihten itibaren güvence başlar.Güvence altına alınan elektronik cihaz sıfır ise fatura evrakı ve orjınal kutusu videoya eklenmek zorundadır.
Destek Hattı

Bizi aramaktan çekinmeyin
Pzt-Cmt, 09:00 - 19:30
0 (212) 945 81 99

E-Posta

İstediğiniz zaman bize
e-posta gönderebilirsiniz
info@sigorta99.com

Bize Ulaşın

Sancaktepe Mah. Fatih Cad. No : 125
Bağcılar / İstanbul
Akabe Plaza